تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

چگونه با همسر لجباز خود رفتار کنیم؟

  اگر همسر لجبازی دارید باید در رفتارتان یک سری نکات را رعایت کنید تا همسرتان سر لج نیفتد و با شما لجبازی نکند.

  1-لجبازی متقابل ممنوع:اول از همه یادتان باشد که در برابر لجبازی های همسرتان شما لجبازی نکنید.چراکه اگردر این دور بیفتد روزبه روز روابط تان بدتر وبدتر می شود و بازگشت به عقب غیرممکن خواهد شد.

  2-دوست داشتن مشروط،ممنوع:این را هم فراموش نکنید که حتما نباید همسرتان همان فردی باشد که شما انتظار دارید یا دوستش دارید.یعنی همسر شما می تواند گاهی لجبازی کند یا عصبانی شود و شما هنوز او را دوست داشته باشید.به عبارتی دوست داشتن را مشروط نکنید.

  3-مهمترین توصیه برای رفتار با همسر لجباز،مدارا کردن است.جر و بحث زن وشوهر ها واختلاف نظرهای انها باعث میشود که گاهی در گفتوگو با یکدیگر جانب انصاف را رعایت نکنند.گاهی لحن صحبت زن یا شوهرها باعث می شود که همسرتان لجبازی کند.بنابراین زوج ها باید در گفتار ورفتارشان دقت لازم را داشته باشند و ببینند چه عمل یا رفتارهایی باعث واکنش همسرشان به صورت لجبازی می شود وسعی کنند از آن عمل ها پرهیز کنند.

  4-نگذارید لجبازی ها به عادت تبدیل شود،ذکر این نکته هم ضروری به نظر می رسد که اگر همسری بعد از چند بار لجبازی به نتیجه مطلوب و خواسته خود برسد،این رفتار برای او به عادت تبدیل خواهد شد؛بنابراین اگر مرد یا زنی مطمئن است که به درخواست همسرش جواب مثبت خواهد داد بهتر است در همان ابتدا او را به خواسته اش برساند ولی اگر قرار است به هیچ عنوان،کاری را انجام ندهد یک «نه»محکم و البته منطقی به همسرش بگوید وبه هیچ وجه از نظرش بر نگردد.در خصوص لجبازی باید به یک نکته کوچک، اما بسیار پر اهمیت توجه داشته باشید آن هم اینکه گاهی اوقات همسر شما لجبازی می کند،فقط برای اینکه احساس می کندشما خود را از او برتر میدانید.بنابراین اگر احساس کردید که لجبازی همسر شمابه این دلیل است،در رفتار خود با همسرتان تجدید نظر کنید،طوری که او بداند شما اصلا چنین قصدی ندارید.

  5-مواظب غرورش باشید،غرور از اعتماد به نفس ضعیف و شکننده می آید،یعنی کسی مغرور است که  خودباوری کمی دارد وغرور نوعی سد دفاعی برای حفظ اعتماد به نفس نداشته است.اگر کاری کنید که اعتماد به نفس همسرتان زیر سوال برود،غرورش بیشتر می شود.

  6-وقتی همسرتان عصبانی است جواب او را ندهید و با او بحث نکنید بلکه در آن لحظه او را به آرامش دعوت کنید وهمیشه خواسته هایتان را در آرامش به او بگویید وقتی خودتان نیز عصبانی هستید از جر وبحث بپرهیزید.

  www.hidoctor.ir


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : لجبازی ,همسرتان ,همسر ,گاهی ,نکنید ,رفتار ,عادت تبدیل ,داشته باشید ,دوست داشتن ,
  چگونه با همسر لجباز خود رفتار کنیم؟

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 1 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر